Kas ir industriālais alpīnisms

Industriālais alpīnisms (Industrial Climbing, Rope Access) ir darbību kopums, kur dažādu darbu izpildei tiek izmantota un pielāgota industriālā alpīnisma tehnika un speciālais inventārs. Tas plaši tiek pielietots veicot dažādus būvniecības un montāžas darbus lielā augstumā - augstceltnēs, torņos, tiltos un citās vietās.

Industriālais alpīnisms būvniecības nozarē ir atradis ļoti plašu pielietojumu un kā nozarei tai ir liela nozīme visā pasaulē. Industriālais alpīnisms radies 20. gadsimta otrajā pusē Lielbritānijā un mūsdienās tiek izmantots, lai piekļūtu grūti pieejamām vietām lielā augstumā. Piemēram, mazgātu logus un stiklotās fasādes, pieliktu reklāmas plakātus, veiktu remonta vai celtniecības darbus. Salabot baznīcu jumtus vai rūpnīcu skursteņus, nokrāsot ūdenstorni vai peldošu kuģi – tas ir darbs īpašos apstākļos, kas prasa noteiktas prasmes, zināšanas un arī aprīkojumu.
Ar rūpnieciskā alpīnisma metodi darbus augstumā un citās grūti pieejamās vietās ir iespējams ātrā tempā, droši, tādēļ pasūtītājam tas ir ekonomiski izdevīgi.