Kas ir Boulderings?

 Boulderings ir klinšu kāpšanas viens no paveidiem. Maršruti, kas pretēji visiem citiem kāpšanas veidiem ir ne augstāki kā 6 metri. Boulderinga lielu daļu nosaka tehnika, spēks un domāšana. Spēks ir nepieciešams ne tikai rokās, kā piemēram: ātruma kāpšana, bet arī pirkstos. Protams, nepietiek tikai ar spēku vai tehniku, šeit parādās arī domāšana un pieredze. Ir jāspēj domāt, kur kāds solis jāliek un, kur kāda kustība nepieciešama, lai nepatērētu pārāk lielu spēku. Boulderingā nepastāv drošināšana, kā pārējos kāpšanas veidos. Telpās ierīkotajām sienām apakšā ir tikai matrači, uz kuriem piezemēties kritiena gadījumā. Kāpšana, kā jau jebkurš cits sporta veids, atnes savas traumas, bieži vien tie ir jēli pirksti, noberztas kājas, sasisti ceļi u.c. vietas. Kāpšanas sportā kāpēji nēsā apavus, kas der tieši viņa kājai, tie mēdz būt līdz pat 3 izmēri mazāki.


Vai ar kāpšanu var nodarboties ikviens? JĀ!

Visi maršruti, vai tie ir mākslīgi veidoti kāpšanas zālēs, vai atrodas dabīgās klintīs, ir sašķiroti attiecīgi pēc grūtības pakāpēm, tādēļ ikviens var izvēlēties sev atbilstošu kāpšanas maršrutu ar konkrētu sarežģītības kategoriju. Šī sistēma ļauj pakāpeniski veicināt sportista izaugsmi. Kāpēc lai neizmēģinātu savas spējas uz kāpšanas sienas, lai varētu saprast, vai Tev tas patīk.

Falkors Boulderinga centrs piedāvā nodarbības gan iesācējiem, gan sportistiem - maziem bērniem, pusaudžiem, kā arī pieaugušajiem. Nodarbojies ar kāpšanu un spēsi aktīvi kustēties līdz sirmam vecumam. Cilvēki jebkura vecuma, dzimuma, sagatavotības un spēju, var izbaudīt sporta kāpšanu ar mierīgu prātu un spēcīgu ķermeni, kā arī pavadīt laiku kopā ar līdzīgi domājošajiem.


Sīkaka informācija http://www.bouldering.lv/

Mūs atbalsta:

  

Sadarbojamies ar: